Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia Artykuł sponsorowany

Kompleksowa ochrona floty samochodowej

Data publikacji: Autor: Artykuł sponsorowany

Każdy przedsiębiorca korzystający z floty samochodowej w swojej firmie staje przed koniecznością jednoczesnej maksymalizacji zysków i minimalizacji strat. Takie działanie w pojedynkę może być bardzo trudne, jeśli nie wręcz niemożliwe – ciągłe nadzorowanie nawet kilku pojazdów jest niewykonalne. Z pomocą przychodzą firmy ubezpieczeniowe, w których ofercie znajdziemy szereg rozwiązań przeznaczonych właśnie dla użytkowników flot samochodowych. Każdy przedsiębiorca korzystający z floty samochodowej w swojej firmie staje przed koniecznością jednoczesnej maksymalizacji zysków i minimalizacji strat. Takie działanie w pojedynkę może być bardzo trudne, jeśli nie wręcz niemożliwe – ciągłe nadzorowanie nawet kilku pojazdów jest niewykonalne. Z pomocą przychodzą firmy ubezpieczeniowe, w których ofercie znajdziemy szereg rozwiązań przeznaczonych właśnie dla użytkowników flot samochodowych.

Każdy przedsiębiorca korzystający z floty samochodowej w swojej firmie staje przed koniecznością jednoczesnej maksymalizacji zysków i minimalizacji strat. Takie działanie w pojedynkę może być bardzo trudne, jeśli nie wręcz niemożliwe – ciągłe nadzorowanie nawet kilku pojazdów jest niewykonalne. Z pomocą przychodzą firmy ubezpieczeniowe, w których ofercie znajdziemy szereg rozwiązań przeznaczonych właśnie dla użytkowników flot samochodowych.Wielkość floty wynika z logistycznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa, jednak nawet niewielkie potrzeby generują wydatki. W przypadku samochodów firmowych mamy zaś do czynienia z nasiloną eksploatacją i przemnożeniem kosztów utrzymania pojazdów przez ich liczbę. Co jednak istotne, koszty napraw i konserwacji wcale nie są najważniejsze w przypadku rozbudowanej floty – tutaj w grę wchodzi znacznie poważniejszy czynnik ludzki.

Jeśli założyć, że firmowe samochody użytkować będzie nawet kilkanaście osób (a nierzadko spotkać można się z flotami liczącymi dziesiątki, jeśli nie wręcz setki pojazdów), to trzeba przyjąć za pewny fakt, że odpowiedzialność i umiejętności kierowców będą zróżnicowane. Chwila nieuwagi na drodze może przedsiębiorstwo drogo kosztować – dlatego z pomocą przychodzą zewnętrzne firmy ubezpieczeniowe zajmujące się kompleksowymi rozwiązaniami służącymi właśnie flocie.

Kruche bezpieczeństwo

Dane są bezlitosne. Raport „Wypadki drogowe w Polsce w 2014 roku” Komendy Głównej Policji podaje, że w 2014 roku do 82,1% wypadków doprowadzili kierowcy, a 59,2% tych sytuacji spowodowane było ich nieuwagą lub brawurą (niedostosowaniem prędkości, wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu czy wyprzedzaniem). Co ciekawe, największą liczbę wypadków odnotowano bezpośrednio w miesiącach wiosenno-letnich, czyli tych, w których warunki pogodowe zazwyczaj nie wymuszają na kierujących wzmożonej ostrożności. Przywołane dane są niezwykle istotne przy ocenie ryzyka obciążenia finansowego dla firmowej floty – niemal za pewnik można przyjąć, że znaczna część tych sytuacji będzie niejednoznaczna dla policji, a wykluczające się zeznania uczestników wypadku uniemożliwią skuteczne wskazanie winnego.

Z pomocą w takich okolicznościach przychodzą firmy świadczące usługi dla flot. Jedną z nich jest http://www.fleetscompare.com/ mająca w ofercie między innymi urządzenia służące telematyce takie jak na przykład zaawansowane kamery do montażu w pojazdach, które wyposażone są zarówno w transmisję bezprzewodową, GPS, jak i odpowiednie zabezpieczenie danych na wypadek fizycznego uszkodzenia sprzętu monitorującego. Nietrudno docenić rolę takich rozwiązań szczególnie w firmach zajmujących się szeroko pojętą logistyką. Według badań firmy Trans.eu około 56% przestępstw na drodze wiąże się z kradzieżą ładunku lub pojazdu – zwłaszcza w takich sytuacjach dobrze mieć bezpośredni dostęp do obrazu z samochodu, nawet z odległości kilku tysięcy kilometrów, lub możliwość namierzenia skradzionego środka transportu.

Atrakcyjne rozwiązania dla przedsiębiorstw

Oferta organizacji specjalizujących się w ubezpieczaniu floty nie ogranicza się jednak do sprzętu rejestrującego. Preferencyjne warunki ubezpieczenia dla pojazdów z pewnością mogą przemawiać za wyborem konkretnej firmy – im większa flota, tym więcej może zyskać przedsiębiorca, zarówno finansowo, jak i jakościowo. Co więcej, w skład niektórych propozycji wchodzą także kursy i treningi dla kierowców, które w przyszłości mogą zaprocentować większą świadomością na drodze, a tym samym znacząco zmniejszyć potencjalne straty wynikłe z niedostatku umiejętności.

Żaden przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na straty, których można uniknąć – jest to czynnik newralgiczny szczególnie w gałęziach usług i przemysłu wymagających stałego użytkowania floty samochodowej. W takiej sytuacji nie warto pozostawiać niczego przypadkowi i zainteresować się kompleksową ochroną pojazdów oraz pracowników – zwłaszcza że zarówno nasze, jak i zagraniczne drogi nie są bezpieczne, szczególnie jeśli chodzi o liczbę przestępstw. Kluczem do spokojnego prowadzenia biznesu jest więc dobranie oferty, która jednocześnie zapewni ochronę, jak i redukcję niezbędnych kosztów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Suzuki (gość)

    ja w firme tez mam monitoring floty. Poki co jest ok - mam flotis

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości