Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39039 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Koncepcyjny Aston Martin Shooting Brake

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Aston Martin Podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie, studio stylistyczne Bertone przedstawi unikatowy model Astona Martina Rapide w wersji Shooting Brake.

Fot. Aston MartinAuto nie jest jednak zapowiedzią nowego modelu w ofercie brytyjskiego producenta. Bertone stworzyło tylko jeden egzemplarz Rapide'a Shooting Brake. Pojazd ten powstał dla uczczenia 60-lecia współpracy pomiędzy obydwoma markami.

Rapide Shooting Brake nie jest pierwszym Aston Martinem z takim nadwoziem zaprojektowanym przez Bertone. W 2004 roku włoska firma zaprezentowała koncept Jet 2+2, który bazował na coupe Vanquish.

Pod względem technologicznym, Rapide Shooting Brake opiera się na rozwiązaniach zastosowanych w modelu Rapide S. Zmiany zaszły przede wszystkim w nadwoziu auta. Pasażerowie drugiego rzędu siedzeń zyskali więcej miejsca nad głowami, zaś tylne nadkola zostały nieznacznie poszerzone.

Zdaniem Bertone, taki zabieg pozwolił uwydatnić styl Rapide'a, dzięki czemu "nadwozie wygląda, jakby było w ruchu nawet w momencie postoju" - czytamy w oświadczeniu włoskiej firmy. Ponadto, tylne reflektory wyposażono w całości w technologię LED.

Fot. Aston Martin

Fot. Aston Martin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Aston Martin Rapide zdjęcia

Aston Martin Rapide dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Aston Martin Rapide opinie

Oceń swoje auto