Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Konfiskata auta. To początek walki z organizacjami przestępczymi (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / DE RTL TV / x-news

Fot. DE RTL TV Niemcy zaostrzają walkę z organizacji przestępczymi. Przed sądem stanęli właśnie członkowie gangu Gomana z Leverkusen. Władze skonfiskowały ich podejrzane dochody i luksusowe dobra, takie jak drogie samochody.

Niemcy biorą przykład z Włochów, którzy walczą z mafią bardzo stanowczo. Teraz władze udowadniają, że jest to skuteczna metoda walki.

Jak informuje stacja telewizyjna RTL w reportażu, ta sama historia powtarza się w każdy weekend. Członkowie przestępczych klanów ścigają się swoimi luksusowymi samochodami przez centra miast. Pokazują, co mają. Zupełnie nie boją się zatrzymań i przeszukań. Wszystko przez to, że w weekendy policja jest zbyt zajęta ochranianiem meczów piłkarskich.

Teraz luksusowe samochody i inne dobra są częściej konfiskowane. Za wszystkim stoi prokurator Jose Antonio Pagan z Dusseldorfu.

Zobacz także: Za te części i materiały eksploatacyjne do auta nie warto przepłacać

- Wyobraźmy sobie kogoś, kto nie pracował przez ostatnie 10 lat i ma Porsche. Nie pożyczone, ale kupione. Kogoś, kto ma na koncie 30 tys. euro, a może nawet apartament za granicą. To może pochodzić z nielegalnego źródła - tłumaczył prokurator Jose Antonio Pagan.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • podkład TVP (gość)

  Z grafiką Tatry monu i puszki Szkoda że Mario w łeb nie trafilo

 • Ktoś (gość)

  30 tys. Euro? Na koncie? To nie jest dużo i myślę że 99% Niemców tyle ma dołożone na czarna godzinę plus to co mają na wydatki. Albo wkradł się błąd albo coś nie tak. Rolls royce phantom nawet używany kosztuje powyżej 100tys. Euro a taki tez jest na zdjęciu. A jeżeli jest się w gangu, mafii cY czym kolwiek i ma się 30 tys. Euro to jest się jakimś nieudacznikiem

 • Obserwator (gość)

  Większość Niemców szczególnie do 35 roku życia żyje " na bieżąco". Nieliczni posiadają większe oszczędności. Głównie ci co planują zakup mieszkania, które w większości kupują na kredyt. Dopiero mężczyźni ok. 40- tki szukają potencjalnej żony

 • Chrabia (gość)

  Pan "Ktoś" chyba dopiero się obudził i nie wie gdzie żyje, niech powie gdzie tak się zgarnia kasę za rok czy dwa lata pracy i kupuję nowego roysa bo nie jest to roylls używany 15 letni jak pisze. Pewnie sam działa w jakimś środowisku .....

 • Jerzy (gość)

  Włosi raczej wolą małe i tanie auta żeby było łatwo zaparkować.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości