Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Koniec obłych Seatów. Altea wychodzi z produkcji

Data publikacji: Autor: łs

Seat Altea / Fot. Seat

Altea oraz jej powiększona wersja Altea XL wciąż są utrzymywane w produkcji. Z racji coraz mniejszego zainteresowania wycofano je z wybranych rynków. Brytyjski autocar.co.uk poinformował, że dni modelu Altea zostały definitywnie policzone. W 2004 roku Seat wprowadził na rynek modele Altea i Toledo III. W kolejnym sezonie zadebiutował Leon II. W 2006 roku do oferty dołączyła Altea XL, na bazie której zbudowano uterenowionego Freetracka.

Seat Altea / Fot. Seat

Altea oraz jej powiększona wersja Altea XL wciąż są utrzymywane w produkcji. Z racji coraz mniejszego zainteresowania wycofano je z wybranych rynków. Brytyjski autocar.co.uk poinformował, że dni modelu Altea zostały definitywnie policzone.Cechą wspólną wszystkich wymienionych Seatów były mocno wyoblone linie nadwozia. Odpowiadał za nie Walter de Silva.

Przed laty hiszpańskie samochody szokowały. Z biegiem czasu, gdy na popularności zyskiwały zdecydowane, proste linie, coraz mniej rzucały się w oczy.

Zaprezentowana w 2008 roku Ibiza czwartej generacji sygnalizowała, że Seat zaczął szukać pomysłu na nowe wzornictwo. Udaną koncepcję stylistyczną rozwinięto w Leonie III.

Altea oraz jej powiększona wersja Altea XL wciąż są utrzymywane w produkcji. Z racji coraz mniejszego zainteresowania wycofano je z wybranych rynków - m.in. z Polski. Brytyjski autocar.co.uk poinformował, że dni modelu Altea zostały definitywnie policzone.

Kompaktowy van nie doczeka się bezpośredniego następcy. Autocar podaje, że należy raczej spodziewać się kompaktowego SUV-a na bazie Leona. Model mógłby zadebiutować podczas salonu samochodowego w Genewie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • marekwrona77

    A wielka szkoda, bo do Altei mam olbrzymi sentyment, tyle lat bezawaryjnie z nami jest i kiedyś nawet myślałem o zakupie nowszej :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

SEAT Altea dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

SEAT Altea opinie

Oceń swoje auto

SEAT Altea Cena