Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39039 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Koniec produkcji Astona Martina V12 Vantage

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Aston Martin V12 Vantage Fot: Aston Martin W latach 2009-2013 firma Aston Martin wyprodukowała łącznie 1200 egzemplarzy modelu V12 Vantage, czyli o 200 sztuk więcej, niż początkowo zakładano. Przyszedł więc czas, na zakończenie produkcji tego ekskluzywnego auta sportowego.

Nieoficjalne źródła informują, iż centrala wysłała polecenie do punktów dilerskich Astona Martina na całym świecie, aby nie Aston Martin V12 Vantage Fot: Aston Martinprzyjmowały już zamówień na model V12 Vantage. Krążą jednak pogłoski, iż przed ostatecznym wycofaniem auta z produkcji na rynku pojawi specjalna wersja jubileuszowa, która będzie czymś więcej, niż tylko kolejną odmianą z doklejoną plakietką "special edition".

Model V12 Vantage został zaprezentowany jako RS concept w 2007 roku. Pod maską samochodu znajduje się 6.0-litrowa jednostka napędowa V12 produkująca 517 KM mocy i 570 Nm momentu obrotowego. To o 90 KM i 100 Nm więcej od „zwykłego” Vantage z 4.8-litrowym silnikiem V8. Za przeniesienie napędu na tylne koła odpowiedzialna jest 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 305 km/h.

W ofercie znajduje się także Roadster z tym samym silnikiem, a niedawno firma zaprezentowała też odmianę V12 Zagato stworzoną we współpracy z włoskim domem mody Zagato. Projekt wyróżnia się bardzo lekkim nadwoziem powstałym z połączenia elementów aluminiowych i podzespołów wykonanych z włókna węglowego.

Aston Martin V12 Vantage Fot: Aston Martin

Aston Martin V12 Vantage Fot: Aston Martin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Aston Martin Vantage zdjęcia

Aston Martin Vantage dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości