Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Koniec Rajdu Tunezji: Polacy w dziesiątce

Data publikacji: Autor: łm

fot. Mitsubishi W zakończonym wczoraj terenowym Rajdzie Tunezji zwycięstwo wśród kierowców odniósł Francuz Stephane Peterhansel przed Japończykiem Hiroshi Masuoką (obaj na Mitsubishi Pajero) i Dominique Housieaux (Francja – Mitsubishi).

W zakończonym wczoraj terenowym Rajdzie Tunezji zwycięstwo wśród kierowców odniósł Francuz Stephane Peterhansel przed Japończykiem Hiroshi Masuoką (obaj na Mitsubishi Pajero) i Dominique Housieaux (Francja – Mitsubishi).

 

fot. Mitsubishi Był to czwarty triumf Francuza w tej imprezie. W 1990 i 1994 r. zwyciężał na motocyklu Yamaha. Ostatnie zwycięstwo, już jako kierowca samochodowy, świętował w roku 2002. Bardzo dobrze spisała się polska załoga Łukasz Komornicki/Rafał Marton , która pomimo kłopotów technicznych zajęła w klasyfikacji generalnej siódmą pozycję .

W klasyfikacji motocyklistów zwyciężył Francuz Cyril Despres przed Hiszpanem Markiem Comą i swoim rodakiem Richardem Sainctem (wszyscy na KTM).

 

Polak Jacek Czachor miał wczoraj groźnie wyglądający wypadek. Przy pełnej prędkości stracił panowanie nad maszyną i przekoziołkował w powietrzu. Na szczęście nic mu się nie stało i zdołał dojechać do mety odcinka na 17. miejscu. W klasyfikacji generalnej zajął 9. pozycję.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości