Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Koniec z reklamami oślepiającymi kierowców? Będą wysokie kary

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Koniec z reklamami oślepiającymi kierowców? Będą wysokie kary Ministerstwo Infrastruktury zabrało się za przydrożne reklamy, które oślepiają kierowców.

Chodzi o ekrany LED, które jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać przy polskich drogach. Wiele z tych reklam - zwłaszcza w nocy - swoim jaskrawym światłem oślepia przejeżdżających drogą kierowców.

- A jak czasami wyświetlą na nich panienkę w bieliźnie to i człowiek na dłużej oko zawiesi – przyznaje Andrzej Derka, kierowca z Opola. – No i wtedy łatwo o stłuczkę.

Problem zauważyło też Ministerstwo Infrastruktury i chce zrobić porządek z reklamami świetlnymi przy drogach, a dokładniej chce wprowadzić zakaz stawiania ich w pobliżu jezdni i na skrzyżowaniach.

zobacz także Bez mandatu za ostrzeganie światłami przed drogówką?!

Według nowego prawa, które być może zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku, właściciel takiego ekranu LED może zapłacić do 5 tys. zł grzywny, a nawet może liczyć się z konfiskatą ekranu.

Co na to policjanci z drogówki? – To prawda, niektóre reklamy mogą dekoncentrować kierowców – mówi Marek Florianowicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Wprawdzie nasze prawo zabrania umieszczania urządzeń, które wysyłają światło lub je odbijają w sposób powodujący zagrożenie dla ruchu drogowego, ale nie grożą za to mandaty.

Koniec z reklamami oślepiającymi kierowców? Będą wysokie kary
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Koniec z reklamami oślepiającymi kierowców? Będą wysokie kary

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości