Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Historia motoryzacji

Konkurs elegancji

Data publikacji: Autor: (w)

W Cernobbio, niewielkim miasteczku włoskim pod Mediolanem, odbył się doroczny samochodowy konkurs elegancji Villa d'Este 2003.

Impreza zgromadziła 51 zabytkowych samochodów z lat 1920 - 1970 oraz 13 pojazdów koncepcyjnych i prototypów. Z udziału w konkursie wykluczone są samochody współczesne, gdyż - zdaniem organizatorów konkursu - pierwszym jurorem w sprawach elegancji jest upływający czas. Jeśli po kilkudziesięciu latach samochód nadal się podoba, to znaczy, że przetrwał próbę czasu i dopiero wtedy może stawać do konkursu.

Samochody zjechały wraz z właścicielami nie tylko z Europy. Na teren zabytkowej posiadłości Villa d'Este, gdzie były wyeksponowane, przybyło ponad tysiąc zwiedzających. Wśród oceniających samochody znalazły się uznane autorytety, m.in. wybitni designerzy: Fabrizio Giugiaro, Patrick le Quement z Renault Design czy Chris Bangle z BMW Grup Design.

Najwyższą nagrodę, Złoty puchar Villa d'Este, otrzymał model Maserati A6G Berlinetta z 1955 roku. Samochód przypłynął na konkurs z właścicielem J. Bookoutem ze Stanów Zjednoczonych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości