Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. 129 km/h na ograniczeniu do 50 km/h

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Hyundai Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca w obszarze zabudowanym jechał 129 km/h. Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w rejonie miejscowości Zagórze. Za kierownicą siedział 62-latek, który stracił prawo jazdy.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed każdego dnia pełnią służbę, przede wszystkim, na głównych drogach województwa podlaskiego. Tym razem na krajowej "ósemce" zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca jechał z prędkością 129 km/h w obszarze zabudowanym. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie

Wykroczenie pirata drogowego zostało zarejestrowane na kamerze nieoznakowanego radiowozu podlaskiej "drogówki". Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek na krajowej "ósemce" w rejonie miejscowości Zagórze. Kierowcą pojazdu okazał się 62-latek, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

W 2020 roku policjanci tylko z podlaskiej grupy Speed zatrzymali blisko 350 kierowców, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Po raz kolejny apelujemy o ostrożną i odpowiedzialną jazdę oraz stosowanie się do ograniczeń prędkości ponieważ jak wskazują statystyki to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Zobacz także: Ford Transit w nowej wersji Trail

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • myslecinaczej (gość)

    BMW - dalszy komentarz jest niepotrzebny.

  • No jo (gość)

    Też mi sensacja. Wielu kierowców jeździ jak wariaci a wpadają pechowcy.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości