Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. 34 mandaty dla jednego kierowcy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Aż 34 mandaty karne dostał kierowca, który wykorzystywał podczas jazdy… trzy karty kierowcy. Prowadzący dopuścił się wielu naruszeń czasu pracy.

Ośmiokrotne przekroczenie dopuszczalnego czasu odpoczynku dziennego, sześciokrotne przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia bez przerwy, czternastokrotne skrócenie wymaganego dziennego odpoczynku. To początek listy przewinień tylko jednego kierowcy.  

Zobacz także: Te modele aut powalczą o tytuł samochodu roku

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przez inspektorów ITD z Białegostoku na byłym, drogowym przejściu granicznym. Szofer jechał z Litwy do Rumunii. Jak ustaliła ITD, kierowca jechał nie tylko na swojej karcie, ale również na dwóch innych.

Wykorzystując aż trzy karty, kierowca wielokrotnie naruszył normy czasu pracy. Oprócz licznych nieprawidłowości dotyczących czasu pracy dziennej, prowadzący czterokrotnie skrócił czas wymaganego odpoczynku tygodniowego, trzykrotnie przekroczył dopuszczalny tygodniowy i dwutygodniowy czas prowadzenia pojazdu.

Ilość przewinień zaskoczyła samych inspektorów. Podczas tej kontroli ITD ujawniła aż 40 naruszeń. Suma kar za stwierdzone przewinienia przekracza 77 tysięcy złotych. Ustawa ogranicza jednak wysokość kary administracyjnej dla przewoźnika. W tym przypadku do 12 tysięcy złotych. Natomiast kierowcę ukarano 34 mandatami karnymi na kwotę blisko 23 tysięcy złotych.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6 z silnikiem benzynowym SKyActiv-G 2.0 165 KM

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Krzysztof (gość)

  Niech ITD się weźmie za Ukraińców jeżdżących nielegalnie w taxify i uberze.

 • Adi (gość)

  Widać jakich mamy kierowców zawodowych ale to są pseudo myślą że im wszystko na drodze i nie tylko.

 • Pracocholik (gość)

  Nawet pracować nie dadzą demokracja psia mać .Traktują jak niewolników tylko kary i to kosmiczne .Takiego łupienia to za komuny nie było kierowcą pracował ile chciał .Kiedy zajmom się lekarzami pracującymi na 5 etatów oraz członkami rad nadOrczych rekordzisci zasiadają w 30.

 • Dawid (gość)

  Ta ustawa ograniczajaca kare jest jakas chora w innych krajach za mniejsze wykroczenia daja mandaty po 4500-5000 tys € i pracodawca musi płacić

 • Pieszy (gość)

  Może nie do końca się czepiają bo z takiej jazdy bez odpoczynku tylu tonowym samochodem biorą się tragiczne wypadki praca jako kierowca jest napewno ciężka i odpowiedzialna dlatego są normy czasu jak dla mnie to nauczka dla cwaniaków co innego gdyby przekroczył minimalny czas na dojechanie do bazy było by to zrozumiale

 • Nowy (gość)

  Itd powinno się bardziej postarać zwłaszcza z kontrolami na terenie Małopolski tu dopiero jeżdżą przeładowani z magnesami.

 • Kiero (gość)

  Dlaczego kierowca płaci dwa razy więcej niż jego szef, powinno być odwrotnie.

 • Sesil13 (gość)

  Popieram w 100% rozumiem 1godzina 2 To przesada Ale w takim przypadku limit kary Max

 • kangur (gość)

  Kara się kierowców tirów ,a kierowcy busów śmigają 24 godziny na dobę i zamiast 1 tony ładunku ,mają 2 - 3 tony i jakoś Policji i ITD to nie przeszkadza.

 • Piecia (gość)

  Kto nie ryzykuje nie pije szampana

 • 6666 (gość)

  U Pudziana żaden auto nie pobiera AdBlue i wiśnie w sadzie rosną jak mało gdzie i jest ok

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości