Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Autobusy pod lupą ITD

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Niemal sto autobusów skontrolowali mazowieccy inspektorzy. Trzy z nich musiały zjechać do warsztatu. ITD sprawdzała pojazdy komunikacji miejskiej, podmiejskiej oraz przewożące uczniów i osoby niepełnosprawne na terenie całego Mazowsza.

Inspektorzy kontrolowali autobusy na końcowych pętlach autobusowych, a także w rejonie szkół i placówek dla osób niepełnosprawnych. W trakcie kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców i stan techniczny autobusów, którymi na co dzień podróżują mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne pojazdów z powodu ujawnionych usterek stanu technicznego. W jednym ze stołecznych autobusów miejskich inspektorzy stwierdzili znaczny wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika. Kolejny niesprawny autobus miejski skontrolowano w Radomiu. W pojeździe tym stwierdzono awarię tzw. samopowrotów drzwi, która zagrażała bezpieczeństwu pasażerów. Dowód rejestracyjny autobusu podmiejskiego zatrzymali z powodu usterki oświetlenia także inspektorzy kontrolujący pojazdy w Siedlcach.

Zobacz także: Nowe tablice rejestracyjne

Jednodniowa akcja wzmożonych kontroli autobusów komunikacji miejskiej, podmiejskiej i pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne na drogach Mazowsza zakończyła się wszczęciem dwóch postępowań administracyjnych wobec przewoźników. Kara pieniężna grozi również osobie zarządzającej transportem w jednej z firm transportowych.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości