Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Cofanie licznika. Czy to rekord?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Ciężarówkę z zaniżonym stanem drogomierza, bez ważnego przeglądu technicznego i licznymi usterkami zatrzymał do kontroli patrol Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Patrol ITD kontrolujący elektroniczny pobór opłat na małopolskiej autostradzie  A4 na wysokości miejscowości Targowisko (powiat wielicki) zauważył samochód ciężarowy z brakami w wymaganym oświetleniu. Kontrola wykazała jeszcze więcej poważnych usterek technicznych. Z ciężarówki wyciekały płyny eksploatacyjne. Pojazd miał także niewłaściwie przerobiony układ paliwowy. Przy zbiorniku paliwa brakowało także korka, a na szybie przedniej nie było wymaganej nalepki kontrolnej. Samochód poruszał się po drodze mimo zatrzymanego rok temu dowodu rejestracyjnego.

Podczas odczytu drogomierza inspektorzy wykryli dużą rozbieżność. Stan licznika był niższy o 365 tysięcy kilometrów od ostatniego badania technicznego pojazdu, które zostało wykonane w grudniu 2017 roku.

Zobacz także: Mandat za brudne tablice rejestracyjne

Z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa przez właściciela samochodu, inspektorzy ITD wezwali na miejsce kontroli patrol z komisariatu autostradowego. Kierowcy wydano zakaz dalszej jazdy, a kwestię rozbieżności we wskazaniach drogomierza wyjaśnią policjanci.

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Komentarz usunięty.
  • Orczyk (gość)

    Szef kazał jechać to pojechał. a potem pewnie jeszcze ochrzan będzie, bo jak mógł dać się złapać zamiast włączyć yanosika czy uciekać...

  • james (gość)

    musze wrocić do yanosika

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości