Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Cysterna bez koła na „ekspresówce”

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Brak prawego koła na pierwszej osi naczepy-cysterny był powodem kontroli ciężarówki zatrzymanej przez patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zespół pojazdów należący do polskiego przewoźnika zwrócił uwagę inspektorów na odcinku ekspresowej „dziesiątki” koło Torunia.

Kierowca ciężarówki tłumaczył brak prawego koła na pierwszej osi naczepy usterką piasty i łożyska, której nie udało się usunąć na miejscu rozładunku cysterny. Postanowił więc dojechać do serwisu bez koła. Przekonywał inspektorów, że wybrał jedyny możliwy sposób rozwiązania problemu. Twierdził, że identyczną radę udzielił mu jeden z mechaników pomocy drogowej.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Patrol ITD nie podzielił zdania kierowcy i zakazał dalszego użytkowania niesprawnej naczepy do momentu usunięcia usterki zagrażającej bezpieczeństwu ruchu. Szofer otrzymał mandat, a wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Fryzjer (gość)

  Tak to jest, że o podstawowe wyposażenie się dba, to yanosik, to koło :D

 • karolina (gość)

  co za koles! zawodowy kierowcy a takie cyrki odstawia...już mógł sobie darować trasę albo chociaż yanosika mieć;p

 • Mk (gość)

  Wielkie przestępstwo. Pierwsza oś i tak po rozładunku się podnosi i niema kontaktu z podłożem..... No ale nasze ITD dzielnie walczy z "bandytami"i jest o czym pisać :( Co to za "zagrożenie"? Bo niema koła, a miało być podniesione? Śmiech....

 • Biały (gość)

  W tej naczepie się podnosi? I czy zabezpieczenie pasem jest bezpieczne? Zgadza się że pewnie odciął poduszkę i brak ciśnienia które by porwało pas, ale jednak koła są na osiach i nigdzie producent nie napisał że tak można użytkować pojazd. Wystarczy inna opona na tej samej osi i mandat, a co mówić o braku koła.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości