Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Dziś łatwiej o mandat

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Wojciech Gadomski 17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Około 5 tysięcy policjantów będzie czuwało nad porządkiem i bezpieczeństwem na drogach, zwracając uwagę na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza stanowiące główne przyczyny wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj.:

  •     nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu;
  •     niedostosowanie prędkości do warunków ruchu;
  •     nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

Ponadto w ramach tej akcji przeprowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Zobacz także: Czy policjant musi pokazać legitymację podczas kontroli?

W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonywać wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • slawomir.wlazlo

    Diesel nie dymi a "zadymienie " to PM 2.5 i PM 10 niewidzialne cząstki , PM 10 zostaje w płucach a PM 2.5 przenika do krwi. Sprawny diesel może również przekroczyć normy UE bez doładowania 2.5 m-1 , z turbo 3.0 m-1. Fotka dymomierza to pomiar sprawnego BMW 2.0 d przed i po wodorowaniu . Nie dymi a dowód by stracił bo 10 .7 m-1 to 3 x więcej niż dopuszcza norma po wodorowaniu 0.7m-1 robi różnicę tak norma jest dla Euro 6 z SCR .- Zapraszamy na wodorowanie - 85 warsztatów partnerskich Autonagar.pl w kraju

  • kalina (gość)

    dymi czy nie dymi, Yanosik się przydaje. Mówię Wam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości