Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Dziś ogólnopolska akcja policji

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Grzegorz Olkowski Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne. „Smog".

Działania mają na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Zobacz także: Koszty rejestracji samochodu w 2018 roku

Funkcjonariusze będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. 

Akcja ma również charakter edukacyjny. Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Obecnie kierowca może zostać ukarany mandatem za jazdę pojazdem, który nie spełnia norm emisyjnych. Maksymalna kwota w tym przypadku to 500 zł.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Chyla (gość)

  Teraz to już codziennie są prawie jakieś akcje. Ok jest yanosik, ale policja może się doczepić do wszystkiego.

 • tymek (gość)

  gdyby mi auto kopciło jak niektórym to wolałbym się chyba nie ruszać z domu. Znając życie do końca roku będzie pełno podobnych akcji, za chwile bedzie trzeźwości, bezpieczne święta itd. @Chyla Yanosik jest okej, ale myślenie za kierownicą też prowadzi w dobrym kierunku

 • gosc (gość)

  Policja jest od pożądku i bezpieczenstwa ,bronic przed zlodziejami i bandytami ,a w Polsce jaja sobie robia z ludzi .To po co sie robi przeglady co roku ? Policja jest od radarow ,od wstawiania mandatow za żarowke ,sciganie rowerzystow .Co za cyrk . Moze znajda tych mataczy co spowodowali ze kazdy polak ma dlug (za to ze jest Polakiem) po 130 tysiecy zlotych .Co na to Policja ?

 • Czytelnik (gość)

  Samochody nie smoguja tyle co ogrzewanie domów jednorodzinnych ale łatwo jest łupić frajerow

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości