Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Fatalny stan techniczny busa - naruszenia na 17,5 tys. zł

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Przeładowaną o blisko pięć ton ciężarówkę z licznymi usterkami zatrzymał patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca będący zarazem przedsiębiorcą nie posiadał żadnych uprawnień do wykonywania transportu i nie używał tachografu.

Ciężarówka w opłakanym stanie technicznym już z daleka przyciągnęła uwagę inspektorów na drodze wojewódzkiej numer 308 w Maksymilianowie (powiat grodziski).

Pojazd miał wyraźnie wygiętą ramę i opony na tylnej osi, co już na pierwszy rzut oka wskazywało, że jest mocno przeciążony.  Samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,4 tony w rzeczywistości ważył z ładunkiem 12,4 tony.

Wiele do życzenia pozostawiał również stan techniczny auta. Inspektorzy stwierdzili m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierną korozję ramy i nadwozia oraz pękniętą szybę czołową i uszkodzone klosze lamp.

Zobacz także: Będzie nowy obowiązek dla kierowców

Był to jednak dopiero początek długiej listy poważnych naruszeń ujawnionych podczas kontroli ITD. Kierowca, który był zarówno przedsiębiorcą okazał tylko prawo jazdy. Jak się okazało, nigdy nie posiadał uprawnień transportowych do wykonywania działalności w zakresie przewozu rzeczy. Nie miał również badań lekarskich, psychologicznych oraz świadectwa kwalifikacji kierowcy. Jak mówił, nawet nie wiedział o tym, że musi posiadać takie dokumenty.

Oprócz tego kierowca nigdy nie rejestrował czasu pracy za pomocą urządzenia rejestrującego. Tachograf zainstalowany w ciężarówce nie posiadał ważnego badania okresowego.

Niesprawny pojazd odjechał z miejsca kontroli na lawecie. Inspektorzy stwierdzili naruszenia na łączną kwotę 17 500 złotych. Wobec przedsiębiorcy toczy się postępowanie administracyjne.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • wies (gość)

    Pewnie jakis biedak, rolnik, lub ktos kto ledwie wiaze koniec z koncem jechal i zostal ukarany. Na pewno, nalezaloby go ukarac za bezmyslnosc, ale nie nazywac przedsiebiorca i nie doprowadzac do ruiny.

  • gość (gość)

    jaki to bus? toż to pełnowartościowa ciężarówka

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości