Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Inspektorzy ITD byli w szoku

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Brak tarczy i klocków hamulcowych na jednej z osi ukraińskiej naczepy wprawił w osłupienie załogę patrolu lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd wycofano z ruchu do czasu naprawy poważnej usterki.

Zespół pojazdów należący do ukraińskiej firmy transportowej został zatrzymany do kontroli na krajowej „dziewiętnastce” w okolicach Radzynia Podlaskiego. W trakcie kontroli stanu technicznego okazało się, że naczepa ciężarówki nie powinna znajdować się na drodze, tylko w warsztacie.

Zobacz także: Nowe tablice rejestracyjne

Na pierwszej osi z prawej strony pojazdu brakowało tarczy hamulcowej i klocków hamulcowych. Pęknięte było również jarzmo zacisku hamulcowego. Z pewnością nie była to awaria, która nastąpiła w trasie. Przewoźnik świadomie dopuścił do tego, aby pojazd zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wyjechał poza bazę firmy transportowej.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnej naczepy i wydali zakaz jej dalszej jazdy do czasu naprawy układu hamulcowego. Wobec ukraińskiego przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 2 tysięcy złotych.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • 2000 za takie rażące zaniedbanie (gość)

  to mało,zauważyłem że Ukraińców traktuje się tu bardzo pobłażliwie,oglądając TVN Turbo widziałem jak zatrzymali Ukrainkę ,nie mogła zrozumieć że w ogóle zabierają jej dowód rej i jakim prawem to robią,policja wykazała się anielską cierpliwością,z Polakami w Niemczech nikt się nie cacka

 • Biały (gość)

  A co mieli jej zrobić? Umiała gadać i tyle. Po drugie jej zabrali.

 • Antyukr (gość)

  A rodakowi by wymierzyć 12tysi i w pupie by mieli.

 • POartystach (gość)

  Ale śliczny widok POwinno sią to jako artystyczny wybryk POkazywać

 • Gość (gość)

  Kara 2000,to jakieś jaja,kpina

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości