Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. ITD wkorzystuje nowoczesny sprzęt. Jakie nieprawidłowości wykryto?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD 28 skontrolowanych pojazdów i 17 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to bilans akcji przeprowadzonej przez inspektorów śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Do kontroli stanu technicznego samochodów wykorzystano najnowocześniejszą w kraju mobilną stację diagnostyczną ITD.

Działania prowadzono na drogach krajowych numer 1 i 78 w okolicach Siewierza. Do mobilnej stacji diagnostycznej śląskich inspektorów skierowano 28 pojazdów. 17 nie przeszło pozytywnie kontroli stanu technicznego. Najczęstsze nieprawidłowości dotyczyły nadmiernych luzów w zawieszeniu lub układzie kierowniczym, wycieków płynów eksploatacyjnych, złego stanu opon i braków w wymaganym oświetleniu.

W dwóch przypadkach ujawnione usterki były na tyle poważne, że stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeden z samochodów miał aż 85 procent różnicy w sile hamowania kół na jednej osi. Z kolei w innym wykryto luzy w tylnym zawieszeniu, nie działał system oczyszczania spalin (AdBlue), stwierdzono również wyciek płynów eksploatacyjnych.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych pojazdów. 7 kierowców ukarano mandatami. Konsekwencje finansowe ze względu na zły stan techniczny pojazdów grożą również 2 przewoźnikom i osobom zarządzającym transportem w przedsiębiorstwach.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości