Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. ITD zwraca uwagę na jeden szczegół

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Nie tylko na granicy kraju inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą działania zapobiegające rozprzestrzeniania się koronawirusa. ITD wspiera również Policję sprawdzając m.in. czy przestrzegane są normy dotyczące liczby pasażerów przewożonych komunikacją publiczną.

Środkami publicznego transportu zbiorowego w tym samym czasie może podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących. Ograniczenie mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa zostało wprowadzone rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Zobacz także: Klienci się skarżą. UOKiK kontroluje płatne parkingi

Białostoccy inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami Policji sprawdzali, czy przewoźnicy stosują się do ograniczeń. W skontrolowanych autobusach nie było nadmiernej liczby pasażerów.

Podobne działania prewencyjne prowadzone są również przez inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego. Śląscy inspektorzy sprawdzali autobusy komunikacji miejskiej w Katowicach i Gliwicach. Przewoźnicy również stosowali się do wprowadzonych ograniczeń.

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości