Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. Jakie usterki mają miejskie autobusy?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Ponad 50 autobusów miejskich i podmiejskich skontrolowali jednego dnia funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej oraz łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Trzy pojazdy wycofano z ruchu z powodu wykrytych usterek stanu technicznego i braku ważnego przeglądu technicznego.

Na terenie Olsztyna, Elbląga, Ełku, Mrągowa, Szczytna oraz powiatu łódzkiego i zgierskiego inspektorzy ITD skontrolowali ponad 50 autobusów kursujących na liniach miejskich i podmiejskich.

W 2 autobusach skontrolowanych w powiecie zgierskim niesprawny był układ pneumatyczny. Z pojazdów wyciekały też płyny eksploatacyjne. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne obu autobusów i wydali zakaz dalszej jazdy z pasażerami. Z kolei jeden ze skontrolowanych autobusów w województwie warmińsko-mazurskim nie miał ważnych badań technicznych, co także skutkowało wycofaniem go z ruchu. W tym przypadku za niepoddanie autobusu badaniu technicznemu w terminie, kara finansowa grozi przewoźnikowi.

Zobacz także: Ile kosztuje nowa Toyota Yaris?

Oprócz stanu technicznego pojazdów inspektorzy ITD sprawdzali trzeźwość kierowców i wymagane dokumenty. Wszyscy byli trzeźwi i mieli ważne prawa jazdy oraz badania lekarskie i psychologiczne. Posiadali również zezwolenia do wykonywania przewozów na liniach regularnych.

Zobacz także: Ford Transit w nowej wersji Trail

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości