Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kontrola drogowa. Jazda autem bez celu podczas pandemii. Nie dostaniesz już mandatu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Małgorzata Genca Rząd powoli zdejmuje obostrzenia nałożone w związku z pandemią koronawirusa. Od 20 kwietnia wyraźny cel podróży przestał być obowiązkowy, a to oznacza, że można do woli rekreacyjnie korzystać z samochodu czy motocykla.

Do 19 kwietnia nie można było się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczyło

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Od 20 kwietnia zmotoryzowani nie powinni czuć obawy o pytanie ze strony funkcjonariuszy o cel podróży. Nie ma już groźby kary za swobodne przemieszanie się i wyjazd w dowolne miejsce.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

W dalszym ciągu trzeba jednak pamiętać o m.in. o obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Zagry (gość)

    W końcu ten nonsens dobiega końca.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości