Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. Jechał bez tarczy hamulcowej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Jedno z kół naczepy łotewskiego przewoźnika, skontrolowanego przez śląską ITD, nie miało tarczy hamulcowej. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy.

24 tony torfu wiózł z Łotwy do Włoch kierowca, zatrzymany do kontroli w Siewierzu. Inspektorzy nie kryli zdziwienia, kiedy okazało się, że jedno z kół naczepy pozbawione jest tarczy hamulcowej. Także kierowca utrzymywał, że nie wiedział o tym fakcie.

Łotysz zapewniał, że gdy wyjeżdżał w trasę „wszystko było w porządku”. Kontrolujący inspektorzy nie zauważyli jednak śladów „świeżej” usterki. Poszczególne elementy pokryte były już warstwą rdzy co wskazywało, że tarczy w tym miejscu nie było od dłuższego czasu.

Zobacz także: Płyn hamulcowy. Alarmujące wyniki kontroli

Inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy. Kierowca dostał mandat karny, a wobec osoby zarządzającej transportem oraz w stosunku do przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi. Do czasu usunięcia nieprawidłowości Inspekcja zakazała dalszej jazdy.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości