Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Jedna kontrola – dwanaście mandatów

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Kontrola litewskiej ciężarówki przewożącej kombajn i opony ujawniła nie tylko przekroczenia masy i gabarytów pojazdu, ale także poważne naruszenia czasu pracy kierowców. Inspektorzy wydali czasowy zakaz jazdy, a kierowców ukarano dwunastoma mandatami karnymi.

Kombajn rolniczy i opony przewożono z Niemiec na Litwę. Pojazd zatrzymali do kontroli na przejściu w Budzisku podlascy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca posiadał zezwolenie na przejazd nienormatywny, jednak masa i gabaryty pojazdy przekraczały dopuszczalne normy. Ciężarówka ważyła o 1,5 tony za dużo, a normy dotyczące nacisków podwójnej osi napędowej przekroczony o 1,4 tony. Pojazd była za szeroki i za długi. Ciężarówka powinna być pilotowana, ale litewski przewoźnik nie spełnił tego warunku. 

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Inspektorzy mieli też sporo zastrzeżeń do czasu pracy kierowców. Jeden z kierowców prowadził bez zalogowanej do tachografu karty. Pięciokrotne skrócił wymagany czas odpoczynku dobowego. Kierujący wydłużyli także jazdę dzienną oraz jazdę bez wymaganej przerwy.

Prowadzących ukarano w sumie 12 mandatami na kwotę 6 300 złotych. Z kolei wobec przedsiębiorcy inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne zagrożone karą 18 000 oraz do 12 000 złotych. Odpowiedzialność za naruszenia poniesie też zarządzający w firmie transportowej.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Karolina (gość)

    Cześć panowie, mam na imie Karolina 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/kar89

  • Amzel (gość)

    Auto bardzo fajne ale Polak tego nie kupi bo szuka coś taniego wyrwać jak ma przesunięty licznik z 900 tys to jest okazja a za takie auto normalne to pójdzie do sadu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości