Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Jeździsz takim autem? Możesz mieć problem

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Grzegorz Olkowski Policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne smog. Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Kierowca może zostać ukarany mandatem za jazdę pojazdem, który nie spełnia norm emisyjnych. Maksymalna kwota w tym przypadku to 500 zł. Stracić możne także dowód rejestracyjny.

Zobacz także: Autostrada A4. Od marca zmiana opłat

Funkcjonariusze będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Stach (gość)

  Mam być ukarany za czystość spalin a jaką ja mam możliwość sprawdzenia poziomu spalin mam kupić analizator czy co tydzień profilaktycznie jeździć na stację to chyba kpina.

 • Darek (gość)

  Prawidlowo bo stajesz na swiatlach a tam przed toba stoi smierdziel kopci az oddychac nie mozna i toczysz sie za nim do kolejnych swiatel bo nie ma mozliwosci wyprzedzic , jedyne co zostaje to wlaczyc obieg zamkniety masakra

 • Realista (gość)

  A może niech policja zrobi akcję sprawdzania stanów naszych dróg po zimie....i niech posypką się mandaty dla zarządców dróg !!!

 • kierowca (gość)

  chory kraj coraz wiecej głupków za stołkami

 • Mariusz (gość)

  Jak zwykle uderzyć w najbiedniejszych

 • Misiek (gość)

  Zrylo ich? Złodzieje! Mandaty za spaliny? Krótko mówiąc do wymiany mamy cały rząd!! Zamiast trzymać rodaków to wystawiają takie mandaty że odechciewa się żyć w tym kraju!

 • Rafik (gość)

  Misiek ty chyba chory jesteś z tym rządem jedz do Niemiec to ci pokażą ile to kosztuje tam chyba inny rząd maja matole

 • Gość pawlo (gość)

  Państwo bogaci się na kierowcach. Żarówka się spaliła bo dziury w drogach.kierowca winny.to co się dzieje chore.a wszystko uderza w tych co nsjciezej pracuja

 • Bart (gość)

  W de jak widzą że coś nie tak odrazu sprawdzają I mandaty się sypia . A przy przeglądzie masz robione też AU (Kontrola emisji spalin) jeśli nie spełni norm to tak jak byś przeglądu nie przeszedł zakaz poruszania się pojazdem do usunięcia usterki. Może skanczą wycinać DPF i czy wyłączać EGR tylko zaczną wymieniać i przestaną smrodzic na drogach. Za co państwo ma płacić kary za nadmierna emisję Co2 która w dużej mierze właśnie z tad się bierze. 326.6mld ton wyprodukowano w pl. Może zamiast 500+, mama+, czy jeszcze wielu innych tego typu programów. Zlikwidujmy połowę programów pomocy, nalozmy stały podatek od dochodu dla wszystkich dużych czy małych firm by mieli równe szanse, kasa nie będzie uciekać za granicę i będzie na lepsze drogi, na płacenie kar do uni, wsparcie polskiej gospodarki i może PKB z 13 823 wzrośnie na poziom 20 152 tak jak w Czechach albo do 44 550 jak w De i przestaniecie w końcu narzekać.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości