Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Jeździsz takim autem? Możesz mieć problem

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Grzegorz Olkowski Policjanci ruchu drogowego prowadzą dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne smog. Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Akcja ma również charakter edukacyjny. Transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Kierowca może zostać ukarany mandatem za jazdę pojazdem, który nie spełnia norm emisyjnych. Maksymalna kwota w tym przypadku to 500 zł. Stracić możne także dowód rejestracyjny.

Zobacz także: Autostrada A4. Od marca zmiana opłat

Funkcjonariusze będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne.

Zobacz także: Testujemy Mazdę 6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Stach (gość)

  Mam być ukarany za czystość spalin a jaką ja mam możliwość sprawdzenia poziomu spalin mam kupić analizator czy co tydzień profilaktycznie jeździć na stację to chyba kpina.

 • Darek (gość)

  Prawidlowo bo stajesz na swiatlach a tam przed toba stoi smierdziel kopci az oddychac nie mozna i toczysz sie za nim do kolejnych swiatel bo nie ma mozliwosci wyprzedzic , jedyne co zostaje to wlaczyc obieg zamkniety masakra

 • Realista (gość)

  A może niech policja zrobi akcję sprawdzania stanów naszych dróg po zimie....i niech posypką się mandaty dla zarządców dróg !!!

 • kierowca (gość)

  chory kraj coraz wiecej głupków za stołkami

 • Mariusz (gość)

  Jak zwykle uderzyć w najbiedniejszych

 • Misiek (gość)

  Zrylo ich? Złodzieje! Mandaty za spaliny? Krótko mówiąc do wymiany mamy cały rząd!! Zamiast trzymać rodaków to wystawiają takie mandaty że odechciewa się żyć w tym kraju!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości