Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Jeździsz takim pojazdem? Możesz stracić dowód

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Łukasz Kaczanowski Ogólnopolska akcja policji wielu kierowcom kojarzy się z kontrolą prędkości. Tym razem nadrzędnym celem nie będzie pomiar prędkości, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości trzeba liczyć się nie tylko z mandatem.

Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak dziś nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości oprócz zatrzymania dowodu rejestracyjnego kierowca, który dopuścił się zaniedbań musi liczyć się z mandatem nawet do 500 zł.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Blejk (gość)

  No chyba, że masz jakiegoś Yanosika albo coś.

 • gosc (gość)

  A co yanosik pomoze aparat ucisku musi si wykazac a europosly nawet a zwlaszcza nasi sa przeciw polsce.Jeszcze pare ich akcji i uszczegulowia przepisy urzycia sedesu i mlotka bo w zyciu trzeba wszystko skomplikowac

 • Kazimierz57 (gość)

  Prowadzę pojazdy, czasami z Yanosikiem, ...ale prowadzę bez wypadku.....45 lat prowadzę bez wypadku. A kontrole być muszą !!

 • I bardzo dobrze! (gość)

  KOniec ze złomem na drogach.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości