Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Kolejne niedozwolone urządzenie w aucie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Kierowca ciężarówki zatrzymanej przez inspektorów mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego mógł rejestrować rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Zabronioną ingerencję w instalację urządzenia ujawniła rutynowa kontrola. Pojazd skierowano do serwisu.

Zestaw należący do polskiego przewoźnika został zatrzymany do rutynowej kontroli  na ekspresowej „siódemce” w Widowie koło Grójca przez patrol ITD z Radomia.

W trakcie oględzin tachografu inspektor nabrał podejrzeń, że mogło dojść do zabronionej ingerencji w jego instalację. Ciężarówkę skierowano do serwisu. W tachografie był ukryty drugi czujnik ruchu, który umożliwiał kierowcy rejestrowanie rzekomego odpoczynku i postoju samochodu w trakcie jazdy. Kierowca mógł ukrywać okres jazdy w momencie, kiedy powinien odbierać wymagany odpoczynek.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Wobec przewoźnika drogowego wszczęto postępowanie administracyjne, zagrożone karą w wysokości 11 tys. zł. Oprócz tego przedsiębiorca będzie musiał zapłacić za usługi wykonane w serwisie, czyli demontaż wyłącznika i doprowadzenie tachografu do stanu zgodnego z prawem.

Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości