Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Kosztowny brak tablicy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Kierowca cysterny skontrolowanej przez wielkopolskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego przewoził 24 tony materiałów niebezpiecznych bez tablicy informującej o charakterze ładunku. Pomarańczowa tablica ma charakter nie tylko informacyjny, także ostrzegawczy.

Przewóz ADR, czyli towarów niebezpiecznych jest ściśle uregulowany krajowymi oraz międzynarodowymi przepisami. Z uwagi na charakter transportowanego ładunku, osoby odpowiedzialne za transport powinny ściśle trzymać się norm. Przedsiębiorca, który prowadził cysternę skontrolowaną przez inspektorów ITD z Leszna, nie dopełnił wszystkich procedur.

Mężczyzna przewoził 24 tony nawozów sztucznych na bazie azotanu amonu. Pojazd nie został jednak oznakowany zgodnie z wymogami międzynarodowej ustawy, regulującej sposób przewozu ADR. Z tyłu cysterny brakowało pomarańczowej tablicy, która ma charakter informacyjno-ostrzegawczy. Kierowca tłumaczył, że pojazd nabył niedawno i nie miał czasu na zakup tablicy.

 Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

To uchybienie może być dla przedsiębiorcy dość kosztowne. Zgodnie z przepisami, inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne przeciwko przewoźnikowi zagrożone karą 2000 złotych.

Zobacz także: Testujemy Fiata 124 Spider

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości