Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Mandat m.in. za plastikową butelkę

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Pomysłowość kierowców nie zna granic. Kierowca, który przewoził płyty betonowe, zainstalował pod pojazdem plastikowa butelkę, która miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych. Była to jedna z wielu nieprawidłowości w tym transporcie, ujawniona podczas kontroli inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Pojazd został zatrzymany do kontroli w Wójtowie, na drodze krajowej numer 16. Inspektorzy z Delegatury Północno-Wschodniej GITD zwrócili uwagę na sposób przewozu ładunku przez ciągnik z przyczepą. Kierowca transportował płyty betonowe - nie były one jednak zabezpieczone przed przemieszczaniem się.

Brak zabezpieczenia ładunku był jedną z wielu nieprawidłowości wykrytych podczas kontroli. Pojazd był w fatalnym stanie techniczny. Z ciągnika m.in. wyciekały płyny eksploatacyjne. Kierowca chciał „naprawić” tę usterkę, instalując pod pojazdem… butelkę plastikową. W jednej z opon przyczepy widoczny był odsłonięty kord opony co mogło doprowadzić do jej rozerwania podczas dalszej jazdy.

Zobacz także: Używany Opel Astra II. Czy warto kupić?

Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy, zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i przyczepy. Kierowca został ukarany mandatami karnymi.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Ja (gość)

  Inspektor, poruszajacy sie motocyklem DW 51....( opieram sie tu na wlasnej pamieci zdarzenia) gdy zwrocilem jemu uwage na wykroczenia , ktore popelnil, zaproponowal mi spotkanie po pracy.Obiecal ,ze dla mnie zrzuci mundur.Zamurowalo mnie, odjechalem bez slowa.Mam nadzieje ,ze ten mlody czlowiek , po mezku przyjal moja , milczaca odmowe.Nie dziwie sie mu.Jestem przystojnym mezczyzna, choc hetero.(mam 60, widoczna nadwage, braki w uzebieniu,rzadkie , siwe wlosy, mam 160 w kapeluszu i na koturnach)

 • Motek (gość)

  Ludzie to chyba jednak nie mają wyobraźni. Aby odbębnić swoje i niech się dzieje co chce. A gdyby tak te płyty na kogoś spadły...? Naprawdę strach wyjeżdżać na drogę.

 • Observe (gość)

  To był biedny człowiek, ale zadbał o nieuszkodzenie środowiska naturalnego! Za co kara, to nie było ukrywanie!!!!

 • Mocny (gość)

  Itd to takie dzisiejsze ormo. Tyle wam powiem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości