Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. Na samej feldze jechał po alkohol

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Policja.pl Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji, podczas nocnego patrolu przerwali pijacki rajd drogowego przestępcy. 31 – latek wsiadł za kierownicęi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a następnie uszkodzonym pojazdem próbował dotrzeć do nocnego sklepu po kolejną porcję alkoholu.

Uwagę policjantów podczas patrolu zwrócił samochód z uszkodzonym lewym przednim kołem oraz porysowaną karoserią, który jechał ulicą Śląską w Babicach. Mundurowi od razu domyślili, że za kierownicą musi znajdować się osoba nietrzeźwa, ponieważ żaden rozsądny kierowca, nie potrafiłby tak „katować” swojego auta jazdą na samej feldze.

W związku z tym funkcjonariusze natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się  Następnie zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu, gdzie szybko potwierdzili swoje podejrzenia. Badanie stanu trzeźwości 31 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim  wykazało 3,20 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Zobacz także: Nowe silniki w Volkswagenie Golfie

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Marek (gość)

    Gdyby tym kierującym był ktoś z ''absolutnie wyjątkowej kasty'' to panowie policjanci musieliby grzecznie odstąpić od zatrzymania i wskazać drogę do najbliższego monopolowego

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości