Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. "Naprawili" autobus montując... metalowy pojemnik pod silnikiem

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika autobusu miał ukryć metalowy pojemnik - tak "naprawiono" autobus, który pół roku temu wycofali z ruchu opolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Usterka nie umknęła uwadze inspektorów, którzy wydali zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego autobusu.

Inspektorzy z Opolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oddział w Kędzierzynie-Koźlu, przeprowadzili na dworcu autobusowym w Prudniku kontrole autobusów. Sprawdzono stan techniczny pięciu pojazdów. Cztery były w nienagannym stanie, natomiast w jednym autobusie stwierdzono intensywne wycieki płynów eksploatacyjnych.

Był on już kontrolowany pół roku wcześniej i również z tego właśnie powodu został wtedy wycofany z ruchu. Zatrzymany został również jego dowód rejestracyjny, a przewoźnik oraz zarządzający transportem w przedsiębiorstwie otrzymali karę finansową. Jak się okazało przewoźnik „naprawił” stwierdzoną wówczas usterkę montując pod nieszczelny silnik metalowy pojemnik, do którego kapał olej.

Zobacz także. Opel Ultimate. Jakie wyposażenie?

Ponownie zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu, wydano zakaz dalszej jazdy i wszczęto postępowanie wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie. Informacja zostanie również przekazana do organu nadzorującego pracę stacji diagnostycznej, której diagnosta dopuścił tak „naprawiony” autobus do ruchu drogowego.

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości