Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Nie miał uprawnień, wpadł bo utrudniał ruch

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GITD Lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę, której kierujący przez kilka minut wyprzedzał inne pojazdy utrudniając ruch kierowcom na S3. Po zatrzymaniu okazało się, że nie miał wymaganego świadectwa kierowcy.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego jadąc ekspresową „trójką” na punkt kontrolny, zauważyli jak jedna z ciężarówek wyprzedza inne pojazdy. Manewr trwał kilka minut i utrudniał ruch innym kierującym. Inspektorzy zatrzymali pojazd do kontroli.

Okazało się, że za kierownicą siedzi ukraiński kierowca, który wykonuje międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Danii na rzecz polskiego przewoźnika. Kierowca wyjaśnił, że śpieszy się na prom. Na prom jednak nie zdążył, bo funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy. Nie posiadał on świadectwa kierowcy, które jest bezwzględnie wymagane do kierowania 40-tonową ciężarówką.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Zobacz także: Skoda Kodiaq po kosmetycznych zmianach na 2021 rok

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości