Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Nie uwierzysz ile lat jeździł bez uprawnień!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Kierowca busa, którego skontrolowali wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów w 2008 roku. Do dziś uprawnień nie odzyskał, mimo tego wsiadł za kółko i prowadził przeładowanego o 1,5 tony dostawczaka bez badań technicznych.

W Koninie inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli busa, o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t. Kierowca przewoził poduszki i kołdry. Poproszony o dokument prawa jazdy stwierdził, że blankietu nie odebrał jeszcze z urzędu.

Informacja uzyskana w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców była jednak zupełnie inna. Wynika z niej, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania. Zdaniem kierowcy był to błędny wpis w systemie i uprawnienia z pewnością posiada. Okazało się, że kierujący busem w 2008 roku otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i do tej pory uprawnień nie odzyskał.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Na stanowisku ważenia okazało się też, że masa prowadzonego przez niego samochodu wynosiła 5 t. Samochód nie miał również aktualnych badań technicznych.

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości