Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Nietypowa „pomoc drogowa”

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Ciężarówka ze skrzynią ładunkową była zarejestrowana jako pojazd specjalny pomocy drogowej. Samochód nie miał wymaganego wyposażenia wskazującego na taki rodzaj przeznaczenia. Na tym nie koniec problemów.

Na krajowej „piętnastce”, patrol z inowrocławskiego oddziału ITD zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy ze skrzynią ładunkową. Pojazd wracał do bazy przedsiębiorstwa po rozładunku przewożonej wcześniej blachy.

Inspektorów zaskoczyły dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Okazało się, że nie jest to samochód ciężarowy, lecz… pojazd specjalny pomocy drogowej. Samochód nie posiadał bowiem specjalnie przystosowanego nadwozia do wykonywania funkcji pomocy drogowej ani wymaganego oznakowania i wyposażenia.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Ciężarówka miała natomiast opony o różnej rzeźbie bieżnika na tej samej osi, co jest niedozwolone. Pojazd poruszał się po drogach mimo nieważnego badania technicznego, a zainstalowany w nim tachograf analogowy nie miał aktualnego sprawdzenia okresowego.

W tej sytuacji inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a wobec jego właściciela wszczęli postępowanie administracyjne. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikowi grozi kara pieniężna.

Zobacz także: Nissan Qashqai trzeciej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości