Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Nocne kontrole na A2. Kara nawet 12 tys. zł

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD azda na zakazie, korzystanie z cudzej katy kierowcy czy z wyłącznika, który zakłócał pracę tachografu oraz drogomierza. To przewinienia odnotowane podczas nocnych kontroli, które przeprowadzili wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Kontrole odbyły się na autostradzie A2, od niedzieli 20 lipca i przez całą noc do poniedziałku włącznie. Inspektorzy zatrzymali aż sześciu kierowców, którzy jechali pomimo obowiązujących jeszcze wakacyjnych, weekendowych zakazów jazdy.

Zatrzymano też prowadzącego ciężki zestaw, który korzystał z cudzej karty kierowcy. Jedna z nocnych kontroli zakończyła się z kolei interwencją policji – inspektorzy zatrzymali kierowcę, który korzystał z wyłącznika. Urządzenie zakłócało nie tylko pracę tachografu, ale też pracę licznika przebiegu.

Zobacz także: TOP 10 sposobów na mniejsze spalanie

Za jazdę na zakazach przewoźnicy będą musieli zapłacić kary administracyjne – po 2000 złotych. Ukarano też mandatami karnymi kierowców. Dotkliwsze konsekwencje finansowe poniosą przedsiębiorcy, których kierowcy naruszyli czas pracy. Toczą się wobec nich postępowania administracyjne zagrożone karą 12 000 złotych (jazda na cudzej karcie kierowcy), oraz karą 10 000 złotych (za korzystanie z wyłącznika).

Zobacz także: Kierunkowskazy. Jak poprawnie korzystać?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości