Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Kontrola drogowa. Nowy punkt do ważenia pojazdów już działa

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Pierwsze kontrole i pierwsze ujawnione nieprawidłowości - działania w nowym punkcie kontroli tonażu pojazdów w miejscowości Wieleń przynoszą pierwsze efekty. Inspektorzy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy prowadzili kontrole w punkcie przy drodze wojewódzkiej numer 305, wycofali z ruchu samochód przeciążony o blisko dwie tony.

Inspektorzy ITD z Leszna po raz pierwszy prowadzili działania w punkcie kontrolnym w Wieleniu (powiat wolsztyński). Sprawdzili wagę pięciu pojazdów, wśród nich samochód ciężarowy, którym przewożono pieczarki. Pojazd z ładunkiem ważył 13,9 tony zamiast dopuszczalnych 12 ton.

Nieprawidłowy transport został wstrzymany do czasu przeładowania nadmiaru towaru na innych samochód. Za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu kierującego ukarano 500-złotowym mandatem. Wobec przewoźnika będzie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 2 tys. zł kary.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Nowy punkt przeznaczony do kontroli pojazdów został wyznaczony podczas przebudowy drogi wojewódzkiej numer 305 i udostępniony w maju m.in. wielkopolskiej ITD z Leszna. Spełnia wszelkie wymagania techniczne i bezpieczeństwa dla kierowców oraz korzystających z niego służb. Przed wjazdem nieuprawnionych samochodów jest zabezpieczony szlabanami, odgrodzony od jezdni i oświetlony. Wykorzystanie punktu kontrolnego przystosowanego do sprawdzenia tonażu pojazdów umożliwi służbom prowadzenie działań, które mają chronić pobliskie drogi przed ich niszczeniem przez przeciążone pojazdy.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy model Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości