Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Nowy sposób kierowców na oszustwo

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Zamiast odświeżacza powietrza przy desce rozdzielczej ciężarówki znajdowało się urządzenie do symulowania prawidłowego działania systemu oczyszczania spalin (SCR). Emulator AdBlue w litewskim aucie zauważyli podczas kontroli wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

Przedmiot znajdujący przy desce rozdzielczej w kabinie ciężarówki zwrócił uwagę inspektorów prowadzących czynności na autostradzie A2.

Urządzenie służyło do symulowania prawidłowego działania układu oczyszczania spalin. Silnik emitował do atmosfery spaliny zawierające szkodliwe związki. Zbiornik płynu AdBlue w ciężarówce był pusty. Jednak po podłączeniu urządzenia wskaźnik płynu był na poziomie połowy jego baku.

Zobacz także: Silniki współpracujące z LPG. Na co zwrócić uwagę

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika siodłowego i skierowaniem pojazdu do serwisu w celu usunięcia emulatora AdBlue. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

  • kicia de lodź (gość)

    Najpierw wmówiono ludziom , że spaliny z diesla są zagrożeniem, poczekano aż ludzie wiedzę tę przyjmą jako pewnik, potem rzucono na rynek adblue jako remedium na wyimaginowaną toksyczność spalin a jeszcze później zaczęto ścigać nieużywanie tego adblue jak zbrodnię przeciw ludzkości...To jest nowy rodzaj niewolnictwa... "krowiodójstwo" na rzecz prywatnych firm ,które coś sobie na wysokich szczeblach wylobbowały...

  • Ddd (gość)

    Bardzo dobrze. Popieram takie akcje.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości