Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. O jedną naczepę za dużo

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Blisko 61 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton ważyła ciężarówka z dwoma naczepami. Nienormatywny zespół pojazdów zatrzymał do kontroli patrol lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na odcinku ekspresowej „trójki” w pobliżu Skwierzyna patrol ITD z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymał do kontroli nietypowy zespół pojazdów, który składał się z ciągnika siodłowego i dwóch naczep. Ciężarówką przewożono pieluchy, rury metalowe i mydło w płynie z Polski do Norwegii.

Zespół pojazdów wraz z ładunkiem ważył 60,9 tony. Jego dopuszczalna masa całkowita (40 ton) została przekroczona o 20,9 tony. Zespół pojazdów był również za długi o 8,74 metra i za wysoki o 14 centymetrów.

Zobacz także: Nowe radiowozy dla policji. Gdzie trafią?

Kierowca ciężarówki nie okazał do kontroli zezwolenia na przejazd pojazdów ponadnormatywnych po drogach publicznych. Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem i skierowali pojazd na wyznaczony parking strzeżony do momentu usunięcia ujawnionych nieprawidłowości w transporcie. Znacznie poważniejsze konsekwencje finansowe grożą teraz przewoźnikowi, wobec którego toczą się postępowania administracyjne.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • xD (gość)

    Latałbym :-D

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości