Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Otrzymał 15 punktów karnych. Stracił prawo jazdy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD O blisko 73 km/h przekroczył dozwoloną prędkość kierowca Mercedesa zatrzymany we Wrocławiu przez Inspekcję Transportu Drogowego. Nie dość, że jechał zdecydowanie za szybko, to jeszcze rozmawiał przez telefon.

122,7 km/h miał na liczniku kierowca zatrzymany przez dolnośląskich inspektów ITD  w al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Poruszał się w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Podczas brawurowej jazdy kierowca korzystał z telefonu bez zestawu słuchawkowego. Nie miał przy sobie prawa jazdy. Tłumaczył inspektorom, że nie odebrał jeszcze dokumentu z urzędu po tym, jak w październiku 2019 r. zabrano mu prawo jazdy za… zbyt szybką jazdę.

Zobacz także: Jazda autem po narkotykach. Co za to grozi?

Teraz kierowca poniesie dotkliwsze konsekwencje. Inspektorzy ukarali pirata drogowego mandatem oraz 15 punktami karnymi. Po zsumowaniu z wcześniej już uzbieranymi, okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną prawem ilość punktów karnych. W efekcie stracił prawo jazdy.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • skowroneczek (gość)

    To był działacz PiS-u który śpieszył się do Warszawy pogratulować kandydatowi Kaczyńskiego na prezydenta Andrzejowy Dudzie wygranej przez pkw prezydentury na następne lata jako prezydent żydowskiej rzeczpospolitej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości