Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Pijany kierowca ciężarówki zasnął w radiowozie ITD

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Nietrzeźwego kierującego zatrzymał patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kompletnie pijanego szofera przekazano do dalszych czynności policjantom.

Ciągnik siodłowy z rozbitym przednim reflektorem i lusterkiem bocznym oraz uszkodzoną tylną lampą i belką naczepy zwrócił uwagę funkcjonariuszy ITD z Warszawy, którzy w poniedziałek wieczorem (8 marca) patrolowali autostradę A2 koło Mińska Mazowieckiego. Ciężarówka nie trzymała prostego toru jazdy – jechała od krawędzi do osi jezdni.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Inspektorzy zatrzymali zestaw do kontroli. Po otwarciu drzwi od szoferki poczuli wyraźną woń alkoholu. Zachowanie kierującego również wskazywał, że jest pijany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 2,6 promila alkoholu w wydychanym przez kierującego powietrzu. Nie do końca wiedział, gdzie się znajduje i w jakiej jest sytuacji. Chwilę po badaniu trzeźwości zasnął siedząc w radiowozie ITD.

Nietrzeźwego kierowcę (obywatela Polski) inspektorzy przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Zobacz także:Tak prezentuje się nowy Volkswagen Golf GTI

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości