Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Pijany rowerzysta - w alkomacie zabrakło skali

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Maciej Stanik Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju pełnili służbę na terenie gminy Nowy Korczyn. Podczas patrolu zauważyli cyklistę jadącego na nieoświetlonym rowerze.

Fot. Policja.pl W gminie Nowy Korczyn soleccy policjanci zauważyli cyklistę jadącego na nieoświetlonym rowerze. Jazda po zmroku na rowerze niewyposażonym w sprawne oświetlenie stanowi zagrożenie dla cyklisty jak i dla innych użytkowników ruchu. Stróże prawa postanowili interweniować.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

W trakcie rozmowy wyczuli, że „brak świateł” to nie jedyny problem 40 – letniego rowerzysty. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości, w policyjnym urządzeniu zabrakło skali pomiarowej. Wyskalowane na pomiar do 4 promili urządzenie wskazywało wynik powyżej tej wartości. Policjanci wykonali jeszcze dwa badania, ale żadne z nich nie wskazało ostatecznego wyniku. Zapadła decyzja, żeby rowerzystę poddać badaniu na urządzeniu w jednostce policji. Tam alkomat wykazał, że 40 – latek ma w organizmie ponad 4,24 promila alkoholu.

Wieczorna jazda mężczyzny mogła doprowadzić do tragedii, dzięki właściwej reakcji mundurowych mężczyzna trafił pod opiekę rodziny, a po wytrzeźwieniu odpowie za swoje zachowanie.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Fryzjer (gość)

    Powinien cierpieć podobnie jak kierowcy, my mamy ciągle pod górkę, bez yanosika się ruszyc nie możemy, niech rowerzyści też zaczną być pilnowani

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości