Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Płacą kary i ponownie łamią prawo

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Dwoma kartami kierowcy posługiwał się szofer zatrzymany do kontroli przez Inspekcję Transportu Drogowego. Kierowca dostał mandat, a przewoźnika czeka kolejne postępowanie zagrożone karą grzywny.

Ten przewoźnik płaci kary, a potem… ponownie łamie prawo? Kilka dni temu inspektorzy ITD z Gniezna ukarali mandatem w kwocie 2000 złotych szofera, który posługiwał się dwoma kartami kierowcy. Mężczyzna dostał też mandat (500 złotych) za nieprzestrzeganie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach. Poruszał się po drodze w sobotę przed godz. 14.00. Z kolei wobec przewoźnika, który zatrudnia kierowcę wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą 3000 złotych. Jak się okazuje, to kolejne postępowanie wszczęte wobec tego przedsiębiorcy w ostatnim czasie.

Zobacz także: Yamaha XMAX 125 w naszym teście

Pod koniec maja inspektorzy ITD skontrolowali dwóch kierowców zatrudnionych u tego samego przewoźnika. Zarówno jeden, jak i drugi szofer łamali prawo, posługując się nie tylko swoimi, ale też i cudzymi kartami kierowcy. Wówczas każdy z kierujących dostał po 2 tysiące złotych mandatu, a wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą prawie 8000 złotych.

Posługiwanie się kilkoma kartami kierowcy, czyli naruszanie czasu pracy może być niebezpieczne dla szofera, który nie odpoczywa i może być przemęczony. Natomiast przewoźnicy, których kierowcy jeżdżą nie tylko na swojej, ale i cudzych kartach, stanowią nieuczciwą konkurencję na rynku transportowym.

Zobacz także: Seat Ibiza 1.0 TSI w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • piekar (gość)

  Masakra, nie rozumiem czemu oni aż tak ryzykują. Nawet yanosik im nie pomoże tego ukryć, zawsze prawie się to wyda...

 • majkel (gość)

  dlaczego kierowca musi odpowiadac za przewoznika? oni tez ladne przekrety robią....biedni kierowcy pozniej musza nadstawiac kark za pracodawce. No moga jechac z yanosikiem, ale nie wszedzie da sie jechac inna drogą..

 • Patryk (gość)

  Prawko to teraz mozna kupic z dokumencika i wyglada jak oryginal, wiec o czym tu mowa?

 • Ja (gość)

  Najlepszym lekarstwem jest wniosek o cofnięcie licencji transportowej dla tego przewoźnika. !!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości