Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Kontrola drogowa. Policjant nagra jej przebieg kamerą

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Policja.pl
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu od kilku dni pełnią służbę wyposażeni w kamery na mundurach. Urządzenia mają być wykorzystywane np. podczas kontroli drogowych.

Wprowadzone kamery jednoznacznie pozwolą wyjaśnić sytuacje sporne, z jakimi mogą się spotkać policjanci podczas interwencji. W pierwsze urządzenia zostali wyposażeni policjanci patrolowo interwencyjni oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na drodze. Podczas interwencji w miejscu publicznym policyjne kamery będą nagrywać przebieg interwencji  w tym zarówno obraz jak i dźwięk. To samo będzie miało miejsce podczas kontroli drogowych.

Urządzenia, których od kilku dni używają elbląscy policjanci przekazują obraz oraz dźwięk w systemie szyfrowania i mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin. Już od chwili rejestracji zdarzenia kamera identyfikuje policjanta oraz ustala czas i datę interwencji. Należy również podkreślić, że funkcjonariusz nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w zarejestrowane nagranie. Po zakończeniu służby policjant będzie wstawiał kamerę do stacji dokującej, która zarchiwizuje zarejestrowane dane. Wszyscy funkcjonariusze, którzy otrzymali kamery jako indywidualne wyposażenie, przeszli odpowiednie szkolenie.

Zobacz także: Luksusowa marka rezygnuje z silników Diesla

Kamery przymocowane są do mundurów za pomocą bardzo silnych magnesów. Urządzenie nie będzie pracowało non stop podczas służby policjanta, a jedynie podczas interwencji, gdy funkcjonariusz włączy kamerę.

Z doświadczeń policjantów, którzy już używali kamer nasobnych wynika, że obecność włączonej kamery pozwala na uściślenie wielu szczegółów interwencji, często studzi uliczną agresję, ale też zwiększa bezpieczeństwo policjanta.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • nemo (gość)

    " Urządzenie nie będzie pracowało non stop podczas służby policjanta, a jedynie podczas interwencji, gdy funkcjonariusz włączy kamerę " - kamera nie powinna być obsługiwana przez policjanta . Powinna rejestrować wszystko przez cały czas pracy . Możliwość wyłączania kamery będzie prowadziło do nadużyć ze strony policjantów .

  • mk (gość)

    Jak to policjant będzie musiał ją włączać to nagrań ze spornych kwestii nie będzie ze względu na wymyślony problem techniczny lub przypadek.

  • Jerzy (gość)

    Masakra, kamera na mundurze, jeszcze śmigło na głowę i piórko w doupe..., co za czasy.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości