Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Ponad 230 kontroli na autostradzie A1

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Trzy godziny, ponad 200 kontroli na autostradzie A1 przeprowadziła kujawsko-pomorska Inspekcja Transportu Drogowego. Tym razem inspektorzy wzięli pod lupę czas pracy kierowców.

Już pierwsza kontrola pojazdu ciężarowego, przeprowadzona w ramach nocnej akcji WITD z Bydgoszczy, wykazała naruszenia związane z rejestracją czasu pracy kierowców zawodowych.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Tym razem inspektorzy sprawdzali czy kierowcy stosują się do norm w zakresie czasu jazdy i odpoczynków. Ujawniono sześć przypadków ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących czas pracy kierowców. Jeden z kierowców jechał z podłączonym do tachografu niedozwolonym urządzeniem, który zakłócał działanie rejestratora. Inny, zatrzymany podczas działań na autostradzie A1, używał cudzej karty kierowcy. Zatrzymano też prowadzącego bez karty kierowcy, oraz szofera, który nie posiadał wymaganych kategorii prawa jazdy do prowadzenia zespołu pojazdu i jechał, nie bacząc na obowiązujące normy czasu pracy.Kierowców, którzy dopuścili się przewinień, ukarano mandatami karnymi. Wobec przedsiębiorców toczą się z kolei postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi.

Kujawsko-pomorska ITD zapowiada kolejne tego typu kontrole.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości