Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Ponad 300 motocyklistów zatrzymanych w weekend

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl W miniony weekend lubuscy policjanci prowadzili działania „MOTOCYKL”, których celem było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz wyeliminowanie z dróg kierowców jeżdżących w niebezpieczny, brawurowy sposób.

Wiosenna pogoda sprzyja temu, aby z samochodu przesiąść się na motocykl. Na pewno uczyni tak wiele osób, które są miłośnikami jazdy na jednośladach. Te niestety nie chronią kierującego tak jak robi to karoseria samochodu, więc w przypadku zdarzenia drogowego może skończyć się tragedią. Niestety wśród motocyklistów są osoby, które jazdę tym środkiem transportu kojarzą z zawrotną prędkością, ryzykiem i brawurą, co skutkuje często wypadkiem, a w efekcie kalectwem czy nawet śmiercią.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

Zdają sobie z tego doskonale sprawę lubuscy policjanci, którzy dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach przeprowadzili działania „MOTOCYKL”. Uwaga mundurowych była skupiona szczególnie na zachowaniu motocyklistów, na tym czy przestrzegają oni drogowych przepisów. Policjanci przyglądali się także jeździe kierujących samochodami, którzy w tym czasie muszą być świadomi obecności jednośladów na drodze i pamiętać o wzajemnym szacunku. W efekcie, podczas działań, lubuscy stróże prawa ujawnili 315 przypadków niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów, zatrzymali 4 prawa jazdy oraz 28 dowodów rejestracyjnych.

Tego typu akcje skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa motocyklistom będą prowadzone cyklicznie. Policjanci w służbie będą wykorzystywać nie tylko radiowozy, ale także szybkie motocykle, które w są skutecznym narzędziem do eliminowania niebezpiecznych zachowań na drodze.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • versus (gość)

  I dobrze łapać tałatajstwo bo za bardzo się panoszą na drogach - Mam nadzieje że twarda i sprawiedliwa ręka PIS'u ustawi ich wreszcie do szeregu !!!

 • Restio (gość)

  Otrzymałeś odszkodowanie ? Możesz uzyskać dopłatę - więcej informacji na restio pl Nawet 90% odszkodowań jest zaniżonych, poznaj swoje prawa i skorzystaj z naszej pomocy

 • Menda motocyklowa z LICENCJĄ ubezpieczyciela (gość)

  Do: versus i restio, jeden z was to chyba Ormowiec a drugi to coś w rodzaju psa ubezpieczeniowego. Panowie pozdrawiam, życzę dla 1- wielu moto a dla 2 mało frajerów. Poza tym do p.nr.2: są uczciwe zawody.

 • Menda motocyklowa z LICENCJĄ ubezpieczyciela (gość)

  Do: versus i restio, jeden z was to chyba Ormowiec a drugi to coś w rodzaju psa ubezpieczeniowego. Panowie pozdrawiam, życzę dla 1- wielu moto a dla 2 mało frajerów. Poza tym do p.nr.2: są uczciwe zawody.

 • Gosc (gość)

  Brawo dla Policji surowo karac szalencow i lamiacych prawo uwarzaja ze sa bezkarni dodatkowo wprowadzic tablice rejestracyjnom z przodu motocykla z pewnoscia bedzie troche bezpieczniej i motocykliscie da do myslenia ze kamery go ustalom

 • Tępić Głupotę (gość)

  Do Gość - chyba nie dokładnie tekst czytałeś. Policja przyglądała się również zachowaniom kierowców samochodów. I bardzo dobrze. Może paru takich tępaków z betonowym łbem jak Ty też ukarali mandatami. Jeżdżę 40 lat na motocyklach (było ich 8 włącznie z obecnym) i niejednokrotnie ratowałem się ucieczką na pobocze lub awaryjnym hamowaniem przed złośliwością i podłością takich nibykierowców. Brawo Policja. Studzić nienawiść idiotów do wszystkiego co inne lub mnie na to nie stać.

 • Tępić Głupotę (gość)

  A, i jeszcze jedo: tablicę rejestracyjną, uważają, ustalą - tak się pisze po polsku. Zapewne dużo beżpieczniej by się zrobiło na polskich drogach gdybyś dobrowolnie oddał prawo jazdy do stosownego wydziału wzorem obywatela Piszczyka. Pozdrawiam, niech PIS i psychiatra będzie z Tobą.

 • szybki i wściekły (gość)

  Tępić to was w tych osobówkach

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości