Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Ponad 36 godzin jazdy bez przerwy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD To kolejny przypadek jazdy na cudzej karcie kierowcy, ale tym razem z bardzo dużym naruszeniem. Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego dawno nie odnotowali tak dużego naruszenia norm czasu pracy.

Skontrolowani przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Leszna mężczyźni przewozili na lawetach auta. Obydwaj prowadzili ciężkie pojazdy nie tylko na swoich, ale też i na cudzych kartach kierowcy, a jeden z nich dopuścił się rażącego naruszenia. Jak ustalili inspektorzy, kierowca prowadził 40-tonowy pojazd przez ponad 36 godzin bez wymaganej przerwy.

Kontrola wykazała także, że jeden z kierowców nie miał ważnego badania przyczepy ciężarowej. Dodatkowo mężczyźni jechali pomimo obowiązującego w niedzielę zakazu jazdy dla większości pojazdów o masie powyżej 12 ton.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Inspektorzy ukarali kierowców mandatami karnymi, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. W jednym przypadku suma kar to 14 tysięcy złotych, a w drugim – 52 tysiące złotych. Ustawa ogranicza jednak wielkość jednorazowej kary do 12 tysięcy złotych.  

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Pierre d'Olony (gość)

    Przy jezdzie wiecej jak 15godzin bez odpoczynku powinno byc na miejscu odbierane swiadectwo kwalifikacji, wystawiane skierowanie do odbycia 140h kursu po nowemu. To jest wykluczenie na jeden miesiac, czyli do zwolnienia.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości