Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Ponad 36 godzin jazdy bez przerwy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD To kolejny przypadek jazdy na cudzej karcie kierowcy, ale tym razem z bardzo dużym naruszeniem. Wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego dawno nie odnotowali tak dużego naruszenia norm czasu pracy.

Skontrolowani przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Leszna mężczyźni przewozili na lawetach auta. Obydwaj prowadzili ciężkie pojazdy nie tylko na swoich, ale też i na cudzych kartach kierowcy, a jeden z nich dopuścił się rażącego naruszenia. Jak ustalili inspektorzy, kierowca prowadził 40-tonowy pojazd przez ponad 36 godzin bez wymaganej przerwy.

Kontrola wykazała także, że jeden z kierowców nie miał ważnego badania przyczepy ciężarowej. Dodatkowo mężczyźni jechali pomimo obowiązującego w niedzielę zakazu jazdy dla większości pojazdów o masie powyżej 12 ton.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Inspektorzy ukarali kierowców mandatami karnymi, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. W jednym przypadku suma kar to 14 tysięcy złotych, a w drugim – 52 tysiące złotych. Ustawa ogranicza jednak wielkość jednorazowej kary do 12 tysięcy złotych.  

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości