Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Ponowne spotkanie z ITD zakończone na lawecie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Rok temu odebrany dowód rejestracyjny, teraz samochód usunięty na parking strzeżony. Przez rok właściciel samochodu dostawczego nie naprawił poważnych usterek technicznych, ale z samochodu korzystał.

Łyse opony, wycieki oleju napędowego, niesprawny hamulec i system ABS oraz liczne usterki oświetlenia. Zabezpieczeniem tylnych drzwi był… pas do spinania ładunku. Pojazd w tak fatalnym stanie technicznym zatrzymali na obwodnicy Olsztyna inspektorzy ITD

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Nie była pierwsza. Już rok temu inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny tego samochodu w związku z wykryciem wielu poważnych wad technicznych. Zamiast skierować pojazd do warsztatu i po wykonaniu napraw odebrać dowód rejestracyjny, właściciel wykorzystywał dalej samochód na drogach.

Tym razem kontrola ITD zakończyła się wydaniem zakazu dalszej jazdy i odholowaniem pojazdu na lawecie.

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ja (gość)

    Dzisiaj ,17.10.2019 o godz.7 minut 22 TVP Wrocław wyemitowało komunikat o sytuacji drogowej na dolnośląskich drogach.Dziennikarka TVP stała na rogu ul.Długiej i Poznańskiej we Wroćławiu .W tle widać było samochód ITD jadący pod prąd.ILE za takie samo wykroczenie zapłaciłby "cywil" ? Czy dysponent przewożnego laboratorium ,jeśli nie powiadomi o tym wykroczeniu przełożonych, popełnia przestępstwo? Jestem laikiem moja wiedza prawna ,jak i każda inna jest nikła, mam kłopoty że zrozumieniem prostych komunikatów .Byłbym szalenie wdzięczny Szanownemu Panu M. za odpowiedz.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości