Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Pościg za motocyklistą. Odpowie za przestępstwa

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Policjanci ze skarżyskiej drogówki po pościgu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Skarżyska. Mężczyzna kierując motocyklem marki Yamaha nie zatrzymał się kontroli. To dopiero początek kłopotów.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku, pełnili służbę na trasie K-42 na terenie gminy Bliżyn. Uwagę ich zwrócił motocyklista, który w swym pojeździe miał zamontowaną tablicą rejestracyjną dedykowaną do motorowerów. Stróże prawa postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Yamahą.

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący motocyklem skręcił w leśną drogę i kontynuował ucieczkę. Mundurowi w celu zatrzymania osoby, zmuszeni byli użyć radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego. Zepchnęli motocykl, który się przewrócił. Wówczas ścigany postanowił zbiec do lasu. Został jednak szybko zatrzymany. Uciekinierem okazał się 35-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Badania alkomatem wykazały w jego organizmie promil alkoholu. Ponadto test na narkotyki dał wynik pozytywny. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że skarżyszczanin ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę na „podwójnym gazie” w przeszłości.

Zobacz także: Płyn do dezynfekcji PKN Orlen. Koncern reaguje na nielegalną sprzedaż

Niepokorny kierowca trafił do aresztu. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Już za samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. Dodać warto, że motocykl, którym uciekał przez policjantami nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowej polisy OC, co dodatkowo obciąży 35-latka.

 Zobacz także: Tak prezentuje się pickup Forda w nowej wersji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ala (gość)

    Brawo pisuary

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości