Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Posypały się mandaty dla kierowców

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

ITD 73 samochody skontrolowali na wagach inspektorzy transportu drogowego z Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. Posypały się mandaty. Kary grożą również przewoźnikom.

Podczas działań prowadzonych 10 i 11 maja na drogach Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur inspektorzy skontrolowali rzeczywistą wagę 73 pojazdów.

Z powodu naruszenia przepisów związanych z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej i nacisku osi pojazdów wobec przedsiębiorców wszczęto 2 postępowania administracyjne zagrożone karami w łącznej kwocie 2 tysięcy 500 złotych, a za stwierdzone naruszenia z zakresu ustawy o transporcie drogowym 7 postępowań wyjaśniających na sumę 6 tysięcy 900 złotych.

Zobacz także: Pierwszy samochód hybrydowy Opla

Za naruszenia przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym na kierowców nałożono 33 mandaty karne na kwotę 5 tysięcy 520 złotych, natomiast za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym 19 mandatów na sumę 1 tysiąca 800 złotych.

Ponadto inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny jednego pojazdu za zły stan techniczny pojazdu.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Seba (gość)

    nie raz się zdarzylo że jechałem przeladowany....jak ostatnio yanosik informował o krokodylach to nie ukrywałam że pojechałem inną drogą.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości