Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Prowadził 40-tonowy zestaw pod wpływem amfetaminy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Kierowcę zatrzymali kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna nie reagował na polecenia kontrolujących, był pobudzony.

Kujawsko-pomorska Inspekcja Transportu Drogowego udaremniła jazdę niebezpiecznemu kierowcy. W ramach rutynowej kontroli ITD zatrzymała  ciężarówkę, którą przewożono kontener do portu w Gdańsku. Kontrola odbyła się na autostradzie A1 w okolicach Torunia.

Kierowca miał jeszcze do przejechania ok. 170 km. Dalsza jazda stanowiła poważne niebezpieczeństwo – mężczyzna prowadził 40-tonowy zestaw, będąc pod wpływem amfetaminy, co potwierdziło narkotest. W chwili zatrzymani kierowca był pobudzony, nie reagował na polecenia inspektorów. Nie okazał także do kontroli prawa jazdy. Inspektorzy wezwali na miejsce policjantów, którzy zatrzymali kierowcę i prowadzą w tej sprawie dalsze czynności.

Zobacz także: Jazda autem po narkotykach. Co za to grozi?

Kierowcy powinni wiedzieć, że każdy stosowany narkotyk wpłynie na ich zachowanie za kierownicą. Siła reakcji zależy od rodzaju i ilości zażytej substancji. Trzeba mieć świadomość, że substancje psychoaktywne powodują szereg zaburzeń. Mogą być one związane z funkcjami poznawczymi, spowolnieniem czasu reakcji, zaburzeniami koncentracji uwagi, koordynacji ruchów, równowagi i wyczucia odległości. U wielu kierowców po zażyciu takich substancji pojawia się nadmierne poczucie pewności siebie, bądź ataki nieuzasadnionego lęku, przyśpieszona akcja serca, zwiększona skłonność do ryzykownych i agresywnych zachowań na drodze. Wiele substancji powoduje też trudną do opanowania dla kierowcy senność, obniżenie refleksu i zdolności szybkiej oceny sytuacji. Należy również pamiętać, że wiele z powyższych objawów to efekty uboczne przyjmowania niektórych leków. Dlatego tak ważne jest czytanie ulotek zażywanych medykamentów.

 Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości