Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Kontrola drogowa. Prowadził ciężarówkę mając blisko 6 promili!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Inspektorów, którzy prowadzili kontrolę w Chojnach, zaalarmował świadek niebezpiecznej jazdy kierowcy tira. Patrol Inspekcji Transportu Drogowego natychmiast ruszył w pościg. Kierowca jechał S8 w kierunku Wrocławia.

Mężczyzna nie panował nad ciężarówką, jechał całym pasem drogowym, odbijał się od barier drogowych. Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi Inspekcji Transportu Drogowego. Po sześciokilometrowym pościgu inspektorzy udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

Mężczyzna nie był w stanie wyjść o własnych siłach z kabiny ciężarówki, nie odpowiadał na pytania inspektorów. Na miejsce inspektorzy wezwali służby medyczne i policję. Okazało się, że mężczyzna nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany.  

Zobacz także: Skoda Kamiq. Najmniejszy SUV marki

Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 5,6 promila (2,7 mg/l) w wydychanym powietrzu. W kabinie pojazdu inspektorzy znaleźli butelkę wódki z niedopitym alkoholem. Nietrzeźwego kierowcę inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przekazali do dalszych czynności policji.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • troll (gość)

    Pytanie kto to Polak czy Ukrainiec bo jak Ukrainiec to miał mało ; Spotkałem takiego co miał 7 promili i po opuszczeniu kabiny na parkingu szedł PROSTO bez odchyłów na boki a wpadł bo czeski MIŚ siedzący w swoim misio wozie poczuł woń procentów a okno miał otwarte ; I klops biedny traker musiał z bastować na parkingu ni poczekać na obniżkę promili ; Ale on nie jechał trak stał na parkingu;

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości